På bilde ser vi nysigneringen Josue Kongolo under inne-NM i Ulsteinvik. Under helgens Nornaleker senket han persen for 3. gang siden han kom inn i Gneist sin dyktige sprintgruppe med Heidi og Geir som trenere, nå helt ned til 7,03. Tipper 6-tallet kommer fram i løpet av sesongen.

Det er også en stund siden vi har fått fram noen nye distanseløpere, 14-åringene Daniel Vasbø og Martin Mjelde viser at vi også har noe på gang her. De fulgte opp med gode løp i Vinterkarusellen mandag.

Ellers er det fine serier med resultater av både yngste Holdhus, Oscar Trumpy og Mia Guldbrandsen som perser og hevder seg i omtrent alt de er med i.

På "Tyrvingtabell-toppen" troner brødrene Thomas og Sindre Strønstad-Løseth, begge med noteringer til over 1000 poeng.

Alle Gneist-resultater :

Navn Øvelse Klasse Resultat Plassering   Tyrving
Aksel Lerstad Ødegaard 200m G-10 34,99      
Aksel Lerstad Ødegaard 600m G-10 2.08,33      
Ane Lerstad Ødegaard 200m J-13 30,84 2   755
Ane Lerstad Ødegaard 60m J-13 9,41 9   727
Anna Sjurseth Heggland 60m J-9 11,75      
Anna Sjurseth Heggland Lengde J-9 2,27      
Daniel Wasbø 200m G-14 29,97 7 PB 560
Daniel Wasbø 400m G-14 65,20 6 PB 652
Daniel Wasbø 800m G-14 2.23,92 5 PB 731
Emil Storli-Rabenorolahy 60m G-8 12,90      
Emil Storli-Rabenorolahy Lengde G-8 2,09      
Filip Holdhus 200m MS 23,65 4 PB - inne 915
Filip Holdhus 400m MS 51,88 3 PB - inne 954
Filip Holdhus 60m MS 7,45 10   946
Filip Holdhus 60m - B finale MS 7,40 4 PB 959
Gjert Høie Sjursen Høyde MS 1,82 1    
Gjert Høie Sjursen Stav MS 4,00 1    
Heine Strønstad-Løseth 200m G-14 27,22 3 PB 794
Jenny Berge Budal 60m J-10 10,54      
Jenny Berge Budal Kule(2kg) J-10 4,47      
Johanne Gaupseth Allers 60m J-9 11,70      
Johanne Gaupseth Allers Lengde J-9 2,59      
Jon-Anders Haukøy 3000m MS 9.01,22 3 PB - inne 969
Linnea Mangerøy Bilstad 60m J-8 12,63      
Linnea Mangerøy Bilstad Lengde J-8 2,05      
Maria Viktoria Aune 200m J-10 37,79      
Maria Viktoria Aune Høyde J-10 0,95      
Marielle Storli-Rabenorolahy 60m J-9 11,10      
Marielle Storli-Rabenorolahy Lengde J-9 2,57      
Marte Gaupseth Allers 200m J-12 34,13 4 PB 560
Marte Gaupseth Allers 60m J-12 9,96 6 PB 619
Marte Gaupseth Allers Høyde J-12 1,26 1 PB 865
Marte Gaupseth Allers Lengde J-12 3,76 3   802
Martin Mjelde 400m G-14 64,77 5 PB 669
Martin Mjelde 800m G-14 2.23,73 4 PB 734
Mia Helene Gulbrandsen 60m J-14 8,74 2 PB 867
Mia Helene Gulbrandsen 60mh J-14 10,32 1 PB 882
Mia Helene Gulbrandsen Høyde J-14 1,51 1 PB 947
Mia Helene Gulbrandsen Kule(3kg) J-14 9,95 1 PB 949
Mia Helene Gulbrandsen Lengde J-14 4,51 1 PB 844
Nicolai Holdhus 200m G-16 24,58 4 PB 908
Nicolai Holdhus 400m G-16 55,05 1 PB 898
Nicolai Holdhus 60m G-16 7,70 3 PB 919
Oscar Ellingsen Høyde G-16 1,78 1 PB - inne 930
Oscar Ellingsen Lengde G-16 5,46 1 PB 812
Oskar Gjertsen Trumpy 200m G-13 28,24 1 PB 809
Oskar Gjertsen Trumpy 60m G-13 8,55 1 PB - tangering 851
Oskar Gjertsen Trumpy 60mh G-13 10,44 1 PB 872
Oskar Gjertsen Trumpy Høyde G-13 1,51 1   930
Oskar Gjertsen Trumpy Lengde G-13 4,85 1 PB 900
Silje Dyb Endresen 60m J-9 11,69      
Silje Dyb Endresen Kule(2kg) J-9 4,12      
Silje Dyb Endresen Lengde J-9 2,67      
Sindre Strønstad-Løseth 200m MS 22,88 2   1010
Sindre Strønstad-Løseth 60m MS 7,37 9   981
Sindre Strønstad-Løseth 60m MS - B finale 7,33 1 PB 991
Sophia Mangerøy Kramer 60m J-9 12,19      
Sophia Mangerøy Kramer Kule(2kg) J-9 3,80      
Sophia Mangerøy Kramer Lengde J-9 2,46      
Thomas Strønstad-Løseth 400m MS 48,96 2   1057
Una Haukanes 200m J-18/19 27,27 2   865
Una Haukanes Lengde J-18/19 4,99 2   850
Ilunga Josue Kongolo 60m MS 7,15 6    
Ilunga Josue Kongolo 60m - A finale MS 7,03 5 PB