Selv om Brita fortsett ikke er kvitt skaden som har plaget henne en stund nå, gjorde hun 3 gode kastresultater for Gneist i sin debut. Hun fulgte opp med 10,77 i kule (4kg) og 23,82 i diskos (1kg).

Mangekjemper Gjert Høie Sjursen satte pers i diskos (2kg) med en flott kast på 41.97.

Som vanlig var Gneist godt representert i de yngste klassen og det ble en rekke personlige rekorder selv om sesongen nå går mot slutten og utøverne begynner å bli sliten.

Det var ingen utøvere som fikk over 1000 Tyrving-poeng denne gang, men ungjentene Liza Sofie Aune (J-15) og Mia Helene Gulbrandsen (J-14) fikk begge 940 poeng som ble beste poengsum denne gang.

Sondre Haukanes som har vært en sikker "1000-poenger" i år valgte denne gang noen litt mer ukurante øvelser og endte opp med 5 perser i hopp og kast.



Alle Gneist-resultater

Navn Øvelse Klasse Resultat Vind Plassering   Tyrving  
Aksel Lerstad Ødegaard 60m G-10 10,17 -0,6        
Aksel Lerstad Ødegaard Høyde G-10 1,15          
Aksel Lerstad Ødegaard Lengde G-10 3,59          
Ane Lerstad Ødegaard 200m J-13 30,51 0,9 2   780  
Ane Lerstad Ødegaard 60m J-13 9,34 -1,0 2   746  
Ane Lerstad Ødegaard Høyde J-13 1,30   2   835  
Brita Mehl Lode Diskos(1,0) KS 23,82   1      
Brita Mehl Lode Kule(4) KS 10,77   1      
Brita Mehl Lode Spyd(600) KS 35,26   2     Klubbrekord
Daniel Wasbø 1500m G-14 4.39,22   2 PB 921  
Daniel Wasbø 800m G-14 2.22,83   3   751  
Didrik Stuhaug Hatlelid 1500m G-15 4.31,38   1   920  
Elias Lunde Engedal 60m G-8 12,03          
Elias Lunde Engedal Lengde G-8 2,55          
Elias Svendsen Toft Lengde G-8 2,90          
Elias Svendsen Toft Liten ball G-8 18,40          
Elise Wolff-Hansen 200m J-14 29,35 0,3 4   824  
Elise Wolff-Hansen 60m J-14 9,16 -1,2 5   754  
Elise Wolff-Hansen Lengde J-14 4,42 -0,7 3   825  
Elise Wolff-Hansen Tresteg J-14 9,85 -0,9 2 PB 905  
Emil Storli-Rabenorolahy 60m G-6/7 12,27          
Emil Storli-Rabenorolahy Liten ball G-6/7 9,27          
Emil Tristan Hall Lengde G-9 2,47          
Emil Tristan Hall Liten ball G-9 19,90          
Gjert Høie Sjursen 110mh MS 14,78 -0,7 1      
Gjert Høie Sjursen Diskos(2,0) MS 41,97   1 PB    
Gjert Høie Sjursen Spyd(800) MS 46,29   1      
Hannes Florian Hall 200m G-11 34,37 -1,6 2 PB 560  
Hannes Florian Hall 600m G-11 2.21,43   7      
Hannes Florian Hall 60mh G-11 12,05 -0,3 2   690  
Ilunga Josue Kongolo 100m MS 11,80 -4,4 1      
Johanne Gaupseth Allers 60m J-9 11,74          
Johanne Gaupseth Allers Lengde J-9 2,70          
Jonas Brekke Raanes 60m G-11 11,23 -0,6 9 PB 343  
Jonas Brekke Raanes Kule(2) G-11 5,15   6 PB 484  
Jonas Brekke Raanes Lengde G-11 3,08 -0,7 9 PB 706  
Kirill Eikanger 100m G-15 13,30 -4,4 2   838  
Kirill Eikanger 80mh G-14 12,60 1,5 2   923  
Kirill Eikanger Tresteg G-14 11,13 -0,8 1 PB 913  
Lilli Margaret Gulbrandsen Diskos(1,0) J-17 17,80   1 PB    
Lilli Margaret Gulbrandsen Kule(3) J-17 7,29   1   362  
Lilli Margaret Gulbrandsen Lengde J-17 4,46 -1,2 1   771  
Lilli Margaret Gulbrandsen Spyd(500) J-17 17,47   2 PB    
Liza Sofia Aune Lengde J-15 4,47 -1,7 1   813  
Liza Sofia Aune Tresteg J-15 10,80 -1,1 1   940  
Maria Viktoria Aune 80m J-10 14,56 -1,1        
Maria Viktoria Aune Lengde J-10 3,01          
Marielle Storli-Rabenorolahy 60m J-9 10,54          
Marielle Storli-Rabenorolahy Lengde J-9 2,81          
Marielle Storli-Rabenorolahy Liten ball J-9 24,56          
Marte Gaupseth Allers 300m J-12 53,46   2 PB 617  
Marte Gaupseth Allers 60m J-12 9,72 -2,0 3   684  
Marte Gaupseth Allers Lengde J-12 3,82 -0,5 2 PB 815  
Martin Mjelde 1500m G-14 4.38,83   1   924  
Mia Helene Gulbrandsen 60m J-14 8,85 -1,2 2   838  
Mia Helene Gulbrandsen 60mh J-14 10,15 -1,5 1 PB 914  
Mia Helene Gulbrandsen Diskos(0,75) J-14 24,52   2   419  
Mia Helene Gulbrandsen Høyde J-14 1,45   1   902  
Mia Helene Gulbrandsen Kule(3) J-14 9,81   1   940  
Mia Helene Gulbrandsen Lengde J-14 4,42 -0,5 4   825  
Oliver Hernar Ball 60m G-11 11,68   10 PB 222  
Oliver Hernar Ball Kule(2) G-11 5,48   5 PB 523  
Oliver Hernar Ball Lengde G-11 3,21 -0,6 5 PB 732  
Sondre Haukanes 200m G-14 26,44 -1,5 4 PB 860  
Sondre Haukanes 60m G-14 8,57 -0,1 4   778  
Sondre Haukanes 80mh G-14 13,20 1,5 3 PB 839  
Sondre Haukanes Diskos(1,0) G-14 23,70   1 PB 205  
Sondre Haukanes Høyde G-14 1,50   2 PB 846  
Sondre Haukanes Kule(4) G-14 6,69   1 PB 366  
Sondre Haukanes Lengde G-14 4,76 -0,9 2 PB 802  
Sophia Mangerøy Kramer 60m J-9 12,24          
Sophia Mangerøy Kramer Lengde J-9 2,55          
Sophia Mangerøy Kramer Liten ball J-9 14,73          
Una Haukanes 300m J18/19 46,82   1   684  
Yannick Lysander Hall 60m G-9 12,18          
Yannick Lysander Hall Lengde G-9 2,37          
Yannick Lysander Hall Liten ball G-9 13,17