Oppdatert oversikt for hele landet finner du her

Det er utøveren sin oppgave å melde seg på de stevner vedkommende ønsker være med på. For å kunne delta på friidrettstevner må hver utøver opprette en bruker gjennom Min Idrett

Husk at Gneist må betale startkontingent til arrangøren for alle starter hver enkelte har meldt på selv om han / henne ikke deltar. Vær derfor nøye med påmeldingen.

Prøv å unngå etteranmelding som ofte er til dobbel startkontingent.

Det er fullt mulig å melde seg av øvelser før påmeldingsfristen går ut om man blir forhindret i å delta.

For uten alle mesterskap prioriteter Gneist de lokale stevnene som Nornalekene og Pingvinlekene innendørs samt Karabinlekene, Mailekene (Haugesund/avtale Scandic), Framolekene, Strandebarm Friidrettsfestival (avtale Strandebarm Sportell), Stordlekene (skoleovernatting) og Gneistspelen.

For ytterligere informasjon om overnatting og transport, ta kontakt med Tom Roger Johansen


2022

22.-23. januar Nornalekene Leikvang Friidrettshall 
29.-30. januar AKS-leikane indoor Leikvang Friidrettshall
5.- 6. februar Inne-NM Ulsteinhallen (Fellestur)
11.-13.februar Pingvinlekene Leikvang Friidrettshall (prioritert stevne)
4.-6. mars Inne-UM Steinkjer (Fellestur, 15-17 år) 
6. april Fristafetten (lag settes opp av trenere)
10. april KM-terrengløp Hordaland Storetveitmarken
23. - 24. april NM-terrengløp kort løype og stafetter Trondheim
1. mai Ask stafetten (lag settes opp av trenere - alle 15 år og eldre kan delta)
8. mai KM stafetter Skansemyren
11. mai Arne Risa 3000 m Classic Bergen Legend League
13. -15. mai Karabinlekene Fana Stadion (prioritert stevne)
14. mai Holmenkollstafetten (herrelag/kvinnelag - uttak trenerne)
27.-29.mai Framolekene (prioritert stevne)
31. mai Gneiststafetten (prioritert stevne)
4. -5. juni Rosendalsleikane Opningsstevne
18.-19. juni Hardanger friidrettsfestival (prioritert stevne)
24.-26.juni Hoved-NM Stjørdal
5.-7. august Stordleikane (prioritert stevne)
10. august Arne Hamarsland 1500m Tribute Bergen Legend League
12.-14.august Ungdomsmesterskapet Trondheim (Fellestur, 15-19 år)
19.august Sverre Sørnes Hinderfestival (del av Gneistspelen)
19.-21. august Gneistspelen (prioritert stevne)
26.-28.august Junior-NM Bærum (Fellestur)
3.-4. september Lerøylekene (kretsuttak, 13-14 år)
9.-11. september Bergenslekene
24.-25. september KM 11-14 år + SR Fana stadion
9. oktober NM terreng lang løype Bergen



Feil og mangler meldes til Tom Roger Johansen